Niemcy w pigułce

Kontakt

Fryburg

Fryburg posiada jedną z najpiękniejszych niemieckich starówek, poprzecinaną malutkimi strumyczkami, nazywanymi tu „Bächle”, biegnącymi wzdłuż chodników. To również bogata kultura, historia, mnóstwo kawiarenek i przytulnych knajpek, badeńska kuchnia i cudowna okolica.

Na Starówce góruje mierząca 116 metrów wysokości wieża katedry, jednej z najpiękniejszych w Niemczech budowli sakralnych. Plac katedralny, Münsterplatz, jest też największym placem śródmiejskim. Codziennie z wyjątkiem niedzieli odbywa się tutaj targ. Przy Münsterplatz szczególną uwagę zwraca Historyczny Dom Towarowy (Historisches Kaufhaus), dom „Zum Schönen Eck”, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta (Museum für Stadtgeschichte), oraz Stara Wartownia (Alte Wache), dzisiaj Dom Win Badeńskich (Haus der Badischen Weine).

Pod względem polityki energetycznej i ekologicznej Fryburg wspiera zrównoważony rozwój i energię ze źródeł odnawialnych. Z wielką konsekwencją i dużym sukcesem. Jako „Green City“ miasto stało się wzorem do naśladowania na całym świecie.