Oferty

Kontakt
Powrót do ofert pracy

BS-HVZ-3058 Mobilne małzeństwo Wilhelm i Mariechen z demencją szuka opiekunki

od 1700 EUR
27248 Ehrenburg
Praca dla:


Mobilne małzenstwo Wilhelm und Mariechen z demencją szuka opiekunki

Opis zlecenia: 
Pani Mariechen 88 lat, 65 kg, 158 cm

Schorzenia:
- słabość starcza,
- nadciśnienie tętnicze,
- osteoporoza,
- inkontynencja moczowa - wkładki
- poczatkująca demencja


Podopieczna ma problemy z słuchem i mową oraz nosi okulary. Problemy z orientacją w obszarze czasu, osób i sytuacyjnym. Porusza się przy pomocy balkonika, wymaga wsparcia w myciu i ubieraniu, nie wchodzi sama po schodach, nie ma transferu, Przyjmuje środki nasenne, czasami występują zaburzenia snu, ale nie potrzebuje pomocy opiekunki.  Aktualnie przechodzi ergoterapię. Jest łozko pielęgnacyjne, krzesełko toaletowe, lubi dom, ogród, gotuje chętnie z opiekunką, miła i rozmowna.

Pan Wilhelm 89 lat, 172 cm, 70 kg
- zaburzenia rytmu serca
- nadciśnienie
-demencja
-osteoporoza
- czesc. inkontynencja moczowa wkładki


Nosi okulary, ma problemy z mowa i słuchem, porusza się samodzielnie, nie ma transferu, wsparcie i koordynacja w ubieraniu i higienie ciała, , jest laska, łózko pielęgnacyjne, dostaje srodki nasenne , zaburzenia snu ale nie potrzebuje pomocy 9 budzi się w nocy i chodzi w domu ale nie potrzebuje pomocy ),ergoterapia, bardziej zamknięty, często zmeczony, z uwagi na demencje. Wstaja ok. 8.00 i kładą się spać samodzielnie, przerwy zapewnione.


Warunki pracy: 
Zakwaterowanie w domu jednorodzinnym na wsi, zakupy do 30 minut pieszo, internet, syn mieszka na górze w tym samym budynku, córka w pobliskiej miejscowości, dzieci pomagają w zakupach, sprzataczka przychodzi raz w tygodniu


Wymagania: 
Opiekunka A2, chętnie niepalaca, doświadczenie z demencją, cierpliwość