Oferty

Kontakt
Powrót do ofert pracy

C4M-2036 Sympatyczna seniorka Helga z Espenau szuka pomocy

od 1450 EUR
34314 Espenau
Praca dla:


Pani Helga 82 lat, 160 cm, 75 kg mieszka sama i z kotem

Opis zlecenia: 
Pani choruje na demencję, słabość starczą, ma zaburzenia neurologiczne(dysnomia), ograniczenia ruchowe stawów, problemy z mową, występuje częściowa inkontynencja moczowa. Podopieczna nie zawsze przesypia noce, ale nie potrzebuje pomocy opiekunki. Wymagana jest pomoc opiekunki w przebieraniu i częściowo w higienie osobistej. Seniorka jest pobudliwa ruchowo, dużo chodzi, jest chwiejna. Nie ma balkonika i trzeba ją przytrzymać za rękę.
Środki pomocnicze: podkłady, pampersy
Pfelegedienst nie przychodzi. Podopieczną trzeba 1x w tygodniu kąpać.

W pobliżu mieszka córka, która jest pielęgniarką i odwiedza mamę. Opiekunka musi sama zajmować się domem i mile widziana jest praca w ogrodzie. Rodzina chce, aby seniorka przebywala dużo na świeżym powietrzu. Córka robi zakupy wg. uznania, ale niczego nie brakuje.

Warunki pracy:
Zakwaterowanie na wiosce w domu. Zakupy poniżej 30 min. Warunki mieszkaniowe są ok - Internet, pokój

Plan Dnia: o 8.00 podopieczna wstaje, następnie zmiana pampersa i toaleta, o 9.00 śniadanie, ok. 12.00 obiad. Po obiedzie 2 godzinki przerwy. Później jest podwieczorek kawa i wieczorem kolacja. Około 21.00 podopieczna idzie spać, trzeba jej założyć pampersa. Nocek nie ma, babcia śpi na dole, a opiekunka do góry.

Wymagania:
Opiekunka A2 niepaląca :
- prowadzenie gospodarstwa domowego